تست درگاه پرداخت آنلاین بانک ملت

تست درگاه پرداخت آنلاین بانک ملت

درگاه آنلاین بانک ملت یک سایت بطور نرمال بعد از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و عقد قرارداد با شرکت «به پرداخت ملت» توسط  آن شرکت در اختیار مالک نماد قرار می دهد. این اطلاعات منحصرا در مورد درگاه بانک ملت شامل پنج پارامتر زیر می شود:

Terminal ID ۱۰۷۶۳۷۴
Username abcuser
Password ۱۲۵۸۹۰
WSDL URL https://bpm.shaparak.ir/pgwchannel/services/pgw?wsdl
Gateway URL https://pgw.bpm.bankmellat.ir/pgwchannel/startpay.mellat

بعد از ایجاد یک پذیرنده در سرویس بانک تست این سایت عین همین اطلاعات را برای محیط آزمایشی شما در اختیار شما قرار می دهد تا شما بتوانید قبل از طی مراحل اداری و فنی راه اندازی سایت خود بطور کامل عملکرد بخش های پرداخت آنلاین سایت خود را تست کنید و از صحت عملکرد آنها اطمینان حاصل کنید. پارامترهایی که بانک تست در اختیار شما قرار می دهد مانند مثال زیر است:

Terminal ID ۲۴۵۶۰
Username btuser
Password ۴۴۴۱۸
WSDL URL https://banktest.ir/gateway/mellat/ws?wsdl
Gateway URL https://banktest.ir/gateway/mellat/gate

بنابراین کافیست در مراحل توسعه و تست بجای استفاده از پارامترهای اصلی در برنامه خود از پارامترهای تستی ارائه شده توسط «بانک تست» استفاده نمایید و براحتی برنامه های خود را تست کرده و یا دمو بدهید و نهایتا در زمان عملیاتی شدن سایت خود این ۵ پارامتر را با پارامترهای واقعی دریافتی از شرکت به پرداخت ملت عوض کنید.

در نتیجه با استفاده از ابزار بانک تست نیاز به تغییر هیچ کد منطقی (Logic) بین محیط تست و محیط عملیاتی خود ندارید و فقط پارامترهای درگاه را که معمولا در بخش Config پروژه است را تعویض می کنید.

در واقع بلافاصله پس از ایجاد و شارژ اعتبار یک پذیرنده در «یانک تست» آن پذیرنده کاملا مانند یک پذیرنده درگاه پرداخت واقعی قابل استفاده است و لیست تراکنش‌های انجام شده روی آن را نیز می توانید در بخش تراکنش‌های آن مرچنت مشاهده نمایید.

مستندات درگاه پرداخت ملت (به پرداخت)

تارتن

من برنامه نویس و مدیر فنی در تولید نرم افزارهای آنلاین هستم. حدود ۱۵ ساله که دارم تو این حوزه کار می کنم و در زمینه تولید نرم افزارهای مالی و امن مثل اینترنت بانک یا دروازه های پرداخت تبحر و تجربه زیادی دارم. سالها از بانک تست فقط برای کارهای شخصی خودم استفاده می کردم اما نهایتا به پیشنهاد بعضی از دوستان و همکارانم امکان استفاده از این سرویس شبیه ساز رو برای بقیه هم فراهم کردم. امیدوارم بانک تست بتونه برای بقیه دوستان توسعه دهنده نرم افزار هم مفید واقع بشه.

Related Posts
دیدگاه خود را ثبت کنید
کد امنیتی برای تغییر تصویر کد امنیتی روی آن کلیک کنید